HTC Desire Z - vybavení a funkce telefonu

Polehoučku jsme se přesunuli na část webu, kde si probereme důležité funkce a vybavení mobilního telefonu HTC Desire Z (mě). Pokud se Ti bude styl představování (recenze) líbit, napiš mi to na diskusní fórum nebo sdílej odkaz na tento web třeba na svém Facebooku, uděláš mi tím nesmírnou radost. Díky, HTC Desire Z.

Výsuvná QWERTY klávesnice

klavesnice Mnozí uživatelé mobilních telefonů si v dnešní době stěžují, že jejich přístroj nedisponuje hardwarovou klávesnicí, ale má pouze dotykovou softwarovou. U mě tomu tak není, se mnou si užiješ psaní přesně, kvalitně, rychle a jednoduše. Nabízím Ti totiž výsuvnou čtyřřadou klávesnici pro pohodlnější psaní. Její samotné vysunutí zvládli konstruktéři v HTC tak, že díky závěsu s paralelním mechanismem vytváří posun tvar písmene Z, což část mého kompletního označení – HTC Desire Z. Díky takovému mechanismu ušetřím spoustu nadbytečného místa, které by jinak bylo nevyužité. Vyzkoušej mě a uvidíš, že statusy na Facebook nebo Twitter, odeslání SMS nebo označení fotografie nebylo nikdy jednodušší!

Displej s trackpadem

trackpad Když se mi budeš dívat z očí na displej, rád bych, abys věděl, že mám úhlopříčku 3,7‘‘ s rozlišením WVGA 480 x 800 bodů. Navíc jsem tvořen technologií Super LCD (S-LCD), takže barvy jsou na mě zobrazovány poměrně věrně a sytě. Sice mám problémy se zobrazením dokonalé černé, ale pouhým okem to skoro nepoznáš. Displej jako takový dokáže zobrazit 16 milionů barev, takže spektrum je opravdu rozmanité. Pod displejem mám 4 senzorová typická tlačítka, pod nimiž se nachází trackpad – známý taktéž z komunikátorů BlackBerry. Výhoda této pomůcky je možnost pohybování čtyřmi směry + slouží jako potvrzovací tlačítko. Ovládání HTC Desire Z pro Tebe bude ještě zajímavější.

HTC Sence a Android 2.2 Froyo

htc sence Ovládat mě budeš přes operační systém Android, který má v sobě zabudovanou grafickou nadstavbu HTC Sence – velmi oblíbený a známý doplněk. Základ prostředí tvoří jako vždy maximální počet 7 pohotovostních obrazovek nebo ploch (každý tomu říká jinak), na které si můžeš přidat absolutně libovolný, Tebou vybraný a Tebou oblíbený widget, odkaz, aplikaci, kontakt, měřič čehokoliv, prostě všechno. Počet ploch můžeš samozřejmě změnit, není třeba jich mít všech sedm. Pohotovostní obrazovky mohou být díky akcelerometru překlopeny i horizontálně, což u některých telefonů nelze. Bylo by vhodné, aby sis celý systém projel sám, nebo se mrknul na parádní video recenzi, která Ti HTC Sence představí více do detailu (viz. tapety, hry, videa) – jedině tak zjistíš, jestli se Ti bude ovládání líbit, nebo ne.

Youtube.com aneb písničky stále u sebe

youtube Díky Wi-Fi, ke které se lehce připojíš, můžeš poslouchat Tvé oblíbené písničky každou volnou chvíli. Nebo můžeš využít funkce FM Rádia a poslouchat svoji nejoblíbenější hudební stanici. V dnešní době má internet v mobilu téměř každý, tak nebuď výjimka a využívej možností kvalitního telefonu HTC Desire Z na plno! Aplikaci Youtube mám v sobě už předem nainstalovanou, takže ji nemusíš zbytečně nikde hledat a místo toho si můžeš pouštět nespočet kvalitních písniček.

Android Market – všechno potřebné na jediném místě

android market Ať už jsi vášnivý stahovač tapet, her, obrázků, videí, písniček, nebo jen prostě rád prozkoumáváš různá zákoutí telefonů, určitě Ti doporučuji probrat se mým Android Marketem, který mám v sobě již nainstalovaný. Nabídne Ti totiž tolik možností, že se Ti z nich zatočí hlava. Jestli potřebuješ zdarma stáhnout kvalitní GPS, výborně zpracovaný překladač nebo třeba jen recept k uvaření nějakého chutného pokrmu, Android Market Ti bude rádcem a pomocníkem (stejně jako já, HTC Desire Z). Určitě využívej pravidelných aktualizací, aby Ti software zbytečně nestárnul a nezaostával. Pokud bys měl s Android Marketem problémy, nebo Ti třeba nešlo něco stáhnout, určitě se mi ozvi do diskusního fóra, od toho tu jsem.

Hudební přehrávač

music Chystáš se na dlouhý výlet, jehož cesta nebude trvat pár minut, ale i třeba několik hodin? Potom doporučuji pořádně zatížit moji paměť a nahrát si do mobilu spoustu skladeb, které budeš během cesty poslouchat ze skvělých sluchátek (která můžeš najít v sekci příslušenství) a zajímavě vytvořeného hudebního přehrávače. Skladby můžeš třídit podle interpreta, názvu skladby, posledního přidaného alba nebo dokonce dle žánru. Možností je spousta, je jen na Tobě, jak moc si telefon přizpůsobíš svému používání. HTC Desire Z je stvořen přímo pro Tebe.

5 MPx zážitky

geo tagging Fotky umím pořizovat díky 5 MPx fotoaparátu s maximálním rozlišením 2 592 x 1 925. Rozměry si samozřejmě můžeš nastavit libovolně menší, aby bylo jasno. Bratr HTC Desire HD má fotoaparát dokonce o 3 MPx větší. U HTC Desire Z je výhodou, že má možnost touch-fokusu, což znamená, že kliknete přesně na ten objekt, na který má být zaostřeno. Video zvládám natočit v HD rozlišení 720p, takže až se budeš dívat na videa, pořízená kupříkladu z dovolené, doma na televizi, nebudeš se stačit divit, jak krásně je umím nahrát. Při focení můžeš samozřejmě použít nespočet funkcí, které Ti fotku zkrášlí nebo zvelebí – samospoušť, přisvětlovací LED dioda, Geo Tagging, vyvážení bílé, atp.